Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Kilpailutulokset 2017

Mikäli haluat omat tuloksesi näkyviin sivuille, toimittakaa tulokset ja/tai teksti sähköpostitse sanna.paronen(at)hotmail.com.

 

KoR/Kotka 17.9.    aluekoulumestaruus

K.N. Special, avoin kaikille

1. Mari Tuominen - Polynina XO    67,800%

4. Maisa Turpeinen - Ridgewood Himself    64,500%

5. Belinda Danielsbacka - Caballos Laetitia    63,700%

 

K.N. Special, ponien aluemestaruus

1. Jenni Silventoinen - Hazelberg's Macho    69,500%

3. Saija Kulhelm - Monique La Roche    65,300%

 

K.N. Special, lapsiratsastajien mestaruus

3. Aura Makkonen - Polynina XO    61,200%

 

Helppo A, Kenttäkilpailuohjelma n:o 6 2009, junioreiden aluemestaruus

2. Milla Mattila - Quicksilver    60,625%

 

EKR/Lappeenranta 10.9.    aluejoukkuemestaruus

Kotkan Ratsastajien 2. joukkue voitti aluejoukkuemestaruus kultaa! Joukkueessa ratsastivat Sara Vainikkala - Vouelle 2679 (KN Special) 69,800%,

Miisa Lyijynen - Missing Name (KN Special) 60,700%, Jenni Silventoinen - Hazelberg's Macho (He A:1) 67,407% sekä Toni Haverinen - Don Vito (He A:1) 62,981%.

 

Kotkan Ratsastajien 1. joukkue saavutti pronssia kokoonpanolla Sinna Mikkola - Fieldhill Legent (KN Special) 68,300%, Saija Kulhelm - Monique La Roche (KN Special) 65,300%,

Emilia Reingoldt - Zantana (He A:1) 63,654% ja Lea Salonen - Lucifer De Ferro (He A:1) 62,500%.

 

HOT/Kellokoski Tuusula 12 - 13.8.    1 - 2 -tason koulukilpailut

Helppo B:0

1. Saija Kulhelm - Monique La Roche    66,300%

 

FEI Helppo B Lasten esiohjelma B 2015

2. Saija Kulhelm - Monique La Roche    64,750%

 

NaUra/Nastola 15.7.    2- tason koulukilpailut

Helppo B nuorten hevosten kenttäratsastusohjelma 2009

3. Saija Kulhelm - Monique La Roche    65,208%

 

Helppo A FEI:n CCI/CIC* A-kenttäkilpailuohjelma 2009

2. Lea Salonen - Lucifer De Ferro    63,587%

10. Salla Kulhelm - Monique La Roche    60,543%        

 

E-KR/Hamina 9.7.    2- tason koulukilpailut

Helppo C Tutustumisluokan ohjelma 2003 (1- taso)

1. Jenni Silventoinen - Lauriz    64,565%

 

Helppo B:3 2009

7. Sanna Paronen - Luciana Crusador    62,045%

 

KoR/Kotka 17-18.6.        2- tason estekilpailut, sijoittuneet seuran ratsukot

Lauantai 17.6.

70cm, arvostelu Clear Round (1- taso) (luokassa lähtöjä 15)

1. Kerttu Hakkarainen - Ricardo III

1. Emilia Taipale - Nice Surprise

1. Jonna Jantunen - Quiet'n Cool

1. Matilda Makkonen - Helena

 

80cm, arvostelu 367.1 (luokassa lähtöjä 24)

3. Laura Hirvonen - Luciana Crusador

4. Nea Hatermaa - Seihs

5. Laura Hirvonen - MC Junior

6. Sanni Markkanen - Lordas

 

90cm, arvostelu AM5 (luokassa lähtöjä 28)

5. Emilia Reingoldt - Zantana

 

Sunnuntai 18.6.

70cm, arvostelu Clear Round (1- taso) (luokassa lähtöjä 10)

1. Jonna Jantunen - Quiet'n Cool

1. Hilla Hämäläinen - Giitta

 

90cm, arvostelu A.2.0. (luokassa lähtöjä 34)

6. Emilia Reingoldt - Zantana

8. Belinda Danielsbacka - Hilokki

 

KoR/Kotka 13.5.        2- tason koulukilpailut, sijoittuneet seuran ratsukot

Helppo C, EB Special (1- taso) (luokassa lähtöjä 23)

1. Maisa Turpeinen - Ridgewood Himself    66,905%

4. Laura Hirvonen - Tafis    65,000%

 

Helppo A:10 2011 (luokassa lähtöjä 15)

1. Jenni Silventoinen - Hazelberg's Macho    64,100%

2. Lea Salonen - Lucifer De Ferro    63,300%

 

Helppo B:3 2009 (luokassa lähtöjä 32)

2. Belinda Danielsbacka - Zakira    63,864%

4. Saija Kulhelm - Monique La Roche    62,727%

& Roosa Luukkainen - Caballos Laetitia    62,727%

6. Sinna Mikkola - Fieldhill Legent    62,273%

8. Belinda Danielsbacka - Caballos Laetitia    62,159%

 

KoR/Kotka 19.3.         2- tason estekilpailut, sijoittuneet seuran ratsukot

70cm, arvostelu Clear Round (1- taso) (luokassa lähtöjä 14)

1. Jonna Jantunen - Quiet'n Cool

1. Belinda Danielsbacka - Kuba

 

80cm, arvostelu 367.1 (luokassa lähtöjä 26)

5. Erica Höfer - Kalligraaf 

6. Senni Husu - Tafis

 

90cm, arvostelu 367.1 (luokassa lähtöjä 26)

1. Belinda Danielsbacka - Hilokki

6. Senni Husu - Tafis

 

 

Kilpailutulokset 2016

Kilpailutulokset 2015

Kilpailutulokset 2014

Kilpailutulokset 2013

PIRTINMÄENPOLKU 4, 48410 KOTKA, PUHELIN 044-5222 543 (PÄIVYSTYSAIKANA  ARKISIN KLO. 15-16)